Jag har tänkt att storasyster ska få bidra med djur på olika bokstäver för att få ihop en alldeles egen alfabetstavla. Det kommer nog ta sin lilla tid, än så länge har jag fått en kanin, en mus, en häst och en fågel.

Jaha, ni undrar vad det är för något fågeln har på huvudet? Det är ett svettband. Det är en fågel som tränar, fattar ni väl! ;-)
Klart det är en fågel som tränar...jag ser det som ett tecken. Ett obehagligt tecken till en soffpotatis som mig.. :)
SvaraRaderaKramar
Och förresten kan du slå dig i backen på att du åker med på nästa event. Vi måste ju ses ju...:)
en friskis-fågel, kanske...! :-)
SvaraRaderaFin och fiffig iallafall!
Vilken rolig idé! Söt fågel
SvaraRaderaDen här kommentaren har tagits bort av skribenten.
SvaraRaderaFågeln var också väldigt söt ^^
SvaraRaderariktigt fin träningsfågel och en fantastisk idé! Kram från oss!
SvaraRaderaEn fågel som tränar ja... det fattar väl vem som helst. ;-)
SvaraRaderaVilken otroligt rolig idé.
SvaraRaderaKram
Så klart att man fattar att det är en fågel som tränar. Så roligt!
SvaraRaderaKram Maria
Lillebror har en bokstavstalva ovanför sin säng och han låg varje kväll och rabblade alfabetet. När han lärt sig det slutade han titta på den.
SvaraRaderaKul att göra något tillsammans.
Helt underbar! Vilken fin träningsfågel :)
SvaraRadera// Sandra
Så fin!!
SvaraRaderaSpännande att få se resultatet sen. Även om det kanske tar lite tid :)
Supersöt!!! Du är ambitiös du! Jag köpte en från Petrified in Pink för några år sedan. Just en alfabetstavla med djur är så uppskattat av de små. Ska bli roligt att få se din när ni är klara. Ha en fin och solig lördag!
SvaraRaderasnygg! Låter som ett kul projekt, lycka till!
SvaraRaderaMen så underbar,
SvaraRaderadet enkla är just det som är så häftigt tycker jag.
Går det att få se de andra också, helt suveränt om du frågar mej.
Kram ulla
Ja fågel som tränar, det ser väl vem som helst :) En bra start, det ser ut att bli en fin alfabetstavla. Ja bokstäver är snygga, jag tror det blir kanon, och extra fint att ha bilder till.
SvaraRaderaVet du en sak. Du skapar en underbar pysselblogg med de mest fantastiskt fina och inspirerande ideér! Vackra färger. Vackra bilder som jag mår gott av att se. Ville bara säga det.
SvaraRaderaKram Ann-Louise
Sv; Jag älskar att rensa och kasta men tidningarna stoppade mig...Men nu har jag tagit ett beslut. Jag ska titta igenom alla miljoners tidningar, ta ut det som jag gillar och spara i plastfickor och så vips in i en pärm. Går snabbt. Tar nog bara...några...år så där..
Men så underbart fint, älskar idéen. Snygg, stilren, enkel och underbart kreativ.
SvaraRaderanu bara måste jag också göra en alfabetstavla :)
Så klart att det är en fågel som tränar! Haha, vad sött! :)
SvaraRaderaEn fugl som trener, man blir helt myk inni hjertet av sånt. :)
SvaraRadera-Endrilie